Knihovna Institutu Cervantes v Praze nese jméno mexického spisovatele Carlose Fuentese a od roku 2006 je specializovaným centrem zaměřeným na poskytování informací, dokumentace a referencí týkajících se jazyků a kultur Španělska a dalších španělsky mluvících zemí.
Naše sbírka děl obsahuje přibližně 20.000 volně dostupných svazků se speciálním zaměřením na literaturu, didaktiku španělštiny a audiovizuální materiály, publikace v kooficiálních jazycích, zároveň je tvořena místní sbírkou děl španělských a latinskoamerických autorů přeložených do českého jazyka nebo českými díly přeloženými do španělštiny.
Pro přístup do knihovny je nezbytné vlastnit čtenářský průkaz. Ceník je stanoven dle typu uživatele a knihovny a průkaz je možné získat během otevírací doby knihovny nebo přes elektronický formulář (na stránce knihovny).
Naleznete nás v centru města blízko Václavského náměstí.
Tramvaj: zastávka Štěpánská, číslo tramvaje 4,10,16,22 Metro: stanice Karlovo náměstí, linka B
Adresa: Na Rybníčku 536/6, Praha 2, 120 00. Vstup z ulice Štěpánská.
Umístění Institutu Cervantes v Praze naleznete také na mapě.
- Konzultace katalogu – přímá konzultace knižního fondu a dalších sbírek náležejících do sítě knihoven Institutu Cervantes (RBIC).
- Výpůjčky – absenční výpůjčky exemplářů za účelem studia mimo knihovnu.
- Meziknihovní výpůjčka – přístup k publikacím, které nejsou k dispozici v knižním fondu, ale jsou umístěny v knihovně patřící do sítě knihoven Institutu Cervantes, nebo dalších španělských knihoven.
- Moje knihovna – přístup k Vašemu účtu, elektronický prostor, jehož prostřednictvím lze spravovat výpůjčky, provádět rezervace výpůjček nebo rezervovat vypůjčené knihy.
- Elektronická knihovna
- Audioknihy: stažení v digitálním formátu, je možné stahovat ve formátu MP3, audioknihy klasických i současných španělských autorů v jejich originální verzi.
- Elektronické knihy: stažení tisíců knih v digitálním formátu, které se týkají témat jako lingvistika, španělština jako cizí jazyk, klasická a současná literární díla španělských a hispanoamerických autorů, historie, atd.
- Elektronické zdroje: referenční zdroje, bibliografické databáze, tisk a digitální periodika, atd.
- Novinky z knihovny – ukázka posledních přírůstků do knihovny.
- Sekce doporučených publikací – zaměřena přímo na studenty Univerzity Karlovy z oborů s BZK, SZZK a dalších studijních formátů.
- Výběr z bibliografického fondu knihovny – tématický výběr z knižního fondu dostupný přímo na webové stránce Novinek z knihovny.
- Specializované bibliografické informace – zpracování specializovaného vyhledávání informací za účelem vyhotovení písemných a diplomových prací, odpověď doručena do 48 hodin.
- Přístup na Internet – pro konzultaci a specializované vyhledávání.
- Kulturní aktivity – knižní ochutnávka