„’Tak už máme všechno. Všechny potřebný papíry. Teď hlavně nevzbudit pozornost StB,‘ říká mamka. Pro vnější svět jedeme do Jugoslávie na dovolenou. Dvacetidenní výlet k moři, povolený státními orgány, plus lančmít v konzervách a šeky na proměnění za jugoslávské dináry.“

Příběh dospívajícího chlapce z Plzně, který spolu s matkou a mladší sestrou zvolil v roce 1987 tajnou cestu za vysněnou svobodou. Jak těžké je zahodit všechny vztahy, kamarády, zázemí a vydat se na cestu bez možnosti návratu?

Jiří Boudník (* 1970, Plzeň) je český architekt, dokumentarista, spisovatel, autor knihy Věže – příběh 11. září. Vystudoval stavební průmyslovou školu. Později vystudoval umění na Munson Williams Proctor Institute School of Art (1989-1991) a architekturu na Cooper Union (1991-1997).
V sedmnácti letech spolu s matkou a sestrou emigroval do Spojených států amerických. Po dvaceti letech strávených v New Yorku se přestěhoval do rodného města – Plzně. Věnuje se renovacím starších domů a natáčení dokumentárních filmů a psaní.

Místo konání Smetanovy sady 2, sál beletrie, 2. patro
Akce probíhá 23. 1. 2020, 17.00 – 19.00
Vstupné volný
Určené pro veřejnost