Srdečně zveme na prezentaci knihy a setkání s autorkou, jež říká: „Mexiko je plné podivností“. A jedním dechem dodává, že jsou to podivnosti vskutku dechberoucí. Mexiko totiž nejsou jen pyramidy, mariachis a tequila, ale je to nekončící přehlídka kultury, toku dějin a jejich přetransformování v to, čím je moderní Mexiko dnes. Eva bude vyprávět o uplynulých devíti letech, jež v Mexiku strávila. Zabrouzdáme do cestování, šamanismu, společenských specifik, ale i k oněm „mexickým podivnostem“, ty jednoduše nesmí chybět.

Mexikopedie: abecedář mexické kultury
Mexiko je rozlohou obrovská země, o níž se říká, že jeden život na její poznání nestačí. Ale proč se o to alespoň nepokusit? Mexikopedie přibližuje v abecedně řazených tématech více či méně známé oblasti mexické kultury, gastronomie, přírody, umění a dějin – od úchvatné rostliny agáve přes unikátní indiánské baroko, tajemné oslavy Dušiček, mexickou patronku Pannu Marii Guadalupskou, ikonickou malířku Fridu Kahlo, tajemnou Lacandonskou džungli, migrující motýly monarchy stěhovavé, božská tacos, mexické naháče xoloitzcuintles až po předkolumbovskou šperkařskou metodu ztraceného vosku. A mnoho dalšího. To vše doplněné barevnými ilustracemi a desítkami fotografií.

Eva Kubátová – soudní tlumočnice a překladatelka španělského jazyka, ale především glosátorka a nadšená pozorovatelka všeho mexického. Po dokončení doktorského studia na Středisku ibero-amerických studií FF UK zapustila kořeny v Mexico City. Na její články narazíte v Lidé a Země, Koktejlu či na Lidovkách a v neposlední řadě v knize Mexikopedie na pultech knihkupectví či v distribuční síti Kosmas.

Místo konání Románská knihovna SVK PK, nám. Republiky 12
Akce probíhá 6. 10. 2021, 17.00 – 18.00
Vstupné volný
Určené pro veřejnost