Cestovatelské přednášky a diashow s Jakubem Greschlem jsou vždy tak trochu jiné, než bývají ty, které znáte od zkušených cestovatelů.
Jakub Greschl je handicapovaný cestovatel, pocházející z Holýšova, který se narodil s dětskou mozkovou obrnou. Pár let bojoval o to, aby ho nohy vůbec unesly. Problémy, kterým musí čelit, mu ale nevzaly sílu a chuť do cestování a i přes svůj handicap již procestoval čtyři desítky zemí. Jeho přednášky jsou tedy jiné hlavně v tom, že se mimo jiné vždy nějak dotknou i specifik, která přináší cestování s handicapem, a problémů, jimž musel Jakub čelit kvůli svému handicapu při cestování do země, jíž se přednáška týká. Samozřejmě se ale hlavně můžete těšit na výpravné povídání, krásné fotografie, zážitky z cest, ale hlavně na milého vypravěče, jakým Jakub je.
Cestou za své vlastní hranice si splnil svůj americký sen. Strávil 21 dní na západním pobřeží USA, kde navštívil 7 států – Arizonu, Idaho, Kalifornii, Montanu, Nevadu, Utah, Wyoming. Navštívil 4 velká města, 7 národních parků a nespočet chráněných území. Po Americe ujel 7 750 km v minivanu a ušel i přes svůj handicap 140 km pěšky.

Rezervace od 9. 4. 19:00 na plzenskavstupenka.cz od 9. 4. 19:00

Místo konání Smetanovy sady 2, hudební kabinet, přízemí
Akce probíhá 23. 4. 2024, 17.00 – 19.00
Vstupné volné s rezervací vstupenky: plzenskavstupenka.cz
Určené pro veřejnost