Nakladatelství Hueber Verlag ve spolupráci se Studijní a vědeckou knihovnou Plzeňského kraje si Vás dovoluje pozvat na metodicko-didaktický seminář pro vyučující všech typů škol.
Téma:

Vizualizace a obrazový materiál ve výuce NJ

Vizualizace je dnes neodmyslitelnou součástí dnešní doby a to se odráží také ve vyučování cizích jazyků. Obrazový materiál podporuje učení, rozvíjí kreativitu a přispívá k tomu, aby hodiny byly pestré a napínavé. Obrázky a fotky nejen podporují výuku reálií a stimulují k mluvení, ale jsou také často základem pro vyprávění příběhů.
Aktuální novinkou v oblasti vizualizací jsou pak videoklipy a animace pro prezentaci gramatiky a slovní zásoby. V neposlední řadě můžeme využít tyto názorné pomůcky také k nácviku správné výslovnosti.
V tomto semináři si ukážeme na příkladech z nejnovějších učebnic Beste Freunde PLUS und Momente, jak se dá obrazový materiál cíleně využít ve výuce k aktivitám v hodině, které žáky rozmluví.

Lektorka: Friderike Komárek
Friderike Komárek žije v České republice od roku 1997. Pracovala jako lektorka na Goethe-Institutu a od r. 2003 vede metodické semináře pro nakladatelství Hueber a pro Spolek germanistů a učitelů němčiny (SGUN). Je spoluautorkou učebnice Super! a redaktorkou regionálních vydání učebnic Beste Freunde pro ČR a SR. V současné době vyučuje němčinu soukromě a ve firemních kurzech. Má zkušenosti s výukou na středních školách.

Účastníci semináře obdrží propagační dárky a certifikát. Za seminář se nevybírá žádný poplatek. Seminář je akreditován MŠMT.

Online přihláška zde
V případě zájmu prosíme o vyplnění přihlášky nejpozději do 9. 2. 2024. Přihláška je závazná a vzhledem k omezenému počtu míst se semináře nelze zúčastnit bez předchozího přihlášení. V případě, že se nebudete moci na seminář dostavit, prosíme o co nejrychlejší informaci, abychom mohli uvolněné místo nabídnout náhradníkům.

Místo konání Anglická knihovna SVK PK, nám. Republiky 12
Akce probíhá 14. 2. 2024, 13.00 – 16.15
Vstupné volné po přihlášení/registraci do 9. 2.
Určené pro učitele němčiny, veřejnost