Výstava vznikla ve spolupráci Středočeské vědecké knihovny a Buštěhradského muzea Oty Pavla. Představuje život a dílo známého spisovatele a novináře, jeho mládí v Buštěhradu, počátky novinářské i literární dráhy, vrchol jeho literární činnosti v knihách Smrt krásných srnců a Jak jsem potkal ryby, zápas spisovatele s duševní nemocí a jeho přátele, kteří s ním byli až do předčasného odchodu. Seznamuje také s bibliografií díla O. Pavla včetně upozornění na divadelní hry, filmy, které vznikly na motivy jeho povídek, a místa, kde na spisovatele dodnes vzpomínají.
Díky úzké spolupráci s muzeem Oty Pavla v Buštěhradu se podařilo doplnit zajímavý text množstvím fotografií a dokumentů, z nichž některé nejsou veřejnosti příliš známé.
SVK PK výstavu obohatila výběrem titulů z vlastního fondu.

Přednášku dne 3.9., která naváže na prezentovanou výstavu, představí veřejnosti autorka výstavy a zakladatelka Buštěhradského muzea Oty Pavla (založeno 2002) Mgr. Ivona Kasalická. Bude to i takový malý test, který možná prověří znalosti a zeptá se – známe Otu Pavla dobře? Jak to vlastně bylo s tou jeho nemocí? Kolik svých knih mohl Ota držet v ruce a kolik jich mohlo vyjít po jeho smrti dodnes? Kdo byl jeho největší přítel? A jistě se objeví i další otázky. Autorka výstavy se tak pokusí rozšířit informace, které se do výstavy nevešly, a poodkryje i peripetie spojené se zakládáním muzea slavného spisovatele.

Místo konání Smetanovy sady 2, přízemí
Akce probíhá 1. 7. 2020, 10.00 – 5. 9. 2020, 12.00
Vstupné volný
Určené pro veřejnost